Grafika: Marta Polechońska
Zakończenie szkoły klas IV odbędzie się 26 kwietnia.

Koło dziennikarskie - "Klub Młodego Dziennikarza"

Koło dziennikarskie funkcjonuje pod nazwą „Klub Młodego Dziennikarza”. Jego początki sięgają 2004 roku, wtedy to grupa „zapaleńców” wraz z opiekunem Panem Tomaszem Woźniczką - rzecznikiem prasowym szkoły, rozpoczęła swoją działalność. Liceum Ogólnokształcące od wielu lat współpracuje owocnie z lokalnymi mediami, wychodząc jak gdyby naprzeciw zainteresowaniom uczniów, rozpoczęto realizację przedsięwzięcia.

W zajęciach uczestniczą uczniowie, którzy chcą rozwijać swoje horyzonty twórcze i przeżyć jedyną w swoim rodzaju dziennikarską przygodę. Oprócz stałych uczestników, koło skupia w razie potrzeby kilku współpracowników. Spotkania mają głownie charakter warsztatowy, obejmujący poznanie tajników pracy dziennikarskiej.

W ciągu tych wielu lat uczniowie opracowali niezliczoną ilość artykułów w różnych gatunkach dziennikarskich (informacje, reportaże, publicystyka, wywiady a także proza, wiersze), teksty odnosiły się do wydarzeń mających miejsce w szkole i sukcesów naszych uczniów. Nasi młodzi dziennikarze są praktycznie wszędzie, uczestniczą w każdej uroczystości, rejestrują wszystko to, co może zaciekawić uczniów, nauczycieli, rodziców i całą społeczność lokalną. Promują naszą szkolę w środowisku górowskim tworząc interesujący materiał dziennikarski. Artykuły uczniów publikowane są na szkolnej witrynie internetowej, prasie i witrynach lokalnych instytucji oraz kronice szkoły. dzięki współpracy z uczniami możemy też na bieżąco informować okoliczne periodyki, radio i telewizję o naszych działaniach i osiągnięciach.

 

dziennikarskie