Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Zakończenie szkoły klas IV odbędzie się 26 kwietnia.

Trzy, dwa, jeden, zero - start! Wewnętrzną RPG-ową Nocą Filmową rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie 15-lecia Koła Filmowego WONDERLab., które zainicjowane powinno zostać już w marcu 2022 roku, lecz ze względu na wcześniejsze obostrzenia covidowe zdecydowaliśmy się na przeżywanie tej rocznicy w roku szkolnym 2022/2023.

Z tego powodu z piątku na sobotę, wpisując się dodatkowo we wspólne obchody Dnia Edukacji Narodowej, jako członkowie i członkinie koła spotkaliśmy się na ponad trzynastogodzinnej nocy filmowej.

Chcieliśmy, by inauguracja rocznicy objęła właśnie wewnętrznie nasze koło, ponieważ bodźcując się nawzajem energią i pomysłami, możemy wyjść z kolejnymi działaniami także do całej społeczności szkolnej. A my, we własnym zakresie zajęliśmy się erpegową tematyką, rozmawiając o znaczeniu gier fabularnych, współtworząc przy stole opowieść z cyklu „Vaesen” prowadzoną przez Mistrza Gry, tworząc postaci na bazie kart i przyniesionych atrybutów, a także dostrzegając wpływ "rollplejki" na filozoficzne osądy współczesności. Warto wspomnieć, że koncepcje Lovecrafta wyniesione z mitologii Chthulu zostały przywołane przez Donnę Haraway w postaci chthulocenu zakładającego współpracę międzygatunkową, będąc jednocześnie przeciwieństwem dominujących teraz antropocenu i kapitałocenu. To zdumiewające, iż mackowatość wyobrażeniowego bóstwa mogła zostać wykorzystana w ten sposób. Podobnymi ścieżkami kroczyliśmy za X Muzą, zbaczając czasem w tereny trwogi i horroru. Najistotniejsze, że w tym czasie byliśmy w kreatywnym fermencie myślowym, a stworzona historia o grupie Czwartkowej Dziatwy starającej się rozwikłać tajemnicę zaginionego mężczyzny przekroczyła wszelkie granice. Nie wspominając już o terenowej grze po zakamarkach szkolnych oraz integracji. Spotkaniu towarzyszyła możliwość skorzystania z gier planszowych czy gier video i przeglądania podręczników do erpegów. Niech gra będzie z nami!
W imieniu swoim oraz Mistrza Gry wyrażamy wdzięczność członkom i członkiniom koła – w porządku alfabetycznym – za wspólne świętowanie, a w nim szczególnie:
Aleksandrze za powalającą <obecność> :)
Darii za wniesienie energii w opowieść,
Dawidowi, Kacprowi i Karolowi za trójgłowego smoka straszącego dzieci i dorosłych,
Dominikowi za przeżycie historii, gdy współgraczy już nie było,
Igorowi za dopięcie ciekawej postaci płaszczem,
Jackowi za uważność organizacyjną i pozostawienie dymów w opowieści,
Janowi za smoczą perspektywę ukrytą w powsinodze,
Karolinie za dbanie o swój komfort,
Marcie za przytomność umysłu i wyrażania,
Martynie za otwartość na gry różnej maści,
Mikołajowi za odkrycie pokładów narracji,
Natalii za zawieszenie w (pół)jawie – (pół)śnie,
Patrykowi za wsłuchiwanie się we własne potrzeby.
Dodatkowo: Agacie, Mateuszowi i Mikołajowi za duchowe wsparcie!
Organizacyjnie wyrazy wdzięczności składamy Dyrekcji Szkoły, pani Dorocie Jochaniak-Dolatowskiej, nauczycielom wychowania fizycznego, osobom z obsługi, zaangażowanym rodzicom/ opiekunom prawnym oraz wszelkim dobrym duchom naszego spotkania ☺
Dzięki Wam ma to sens!