Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Zakończenie szkoły klas IV odbędzie się 26 kwietnia.

Z przyjemnością informujemy, iż Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnął konkurs na realizację programu Szkolny Klub Sportowy w 2022 roku.


Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Górze aplikowało dokumenty do programu i otrzymało pozytywną informacje o przyjęciu grup licealnych do programu.


Dolnośląska Federacja Sportu, po raz kolejny, została Koordynatorem Wojewódzkim programu SZKOLNY KLUB SPORTOWY. Program ten realizowany będzie , tak jak dotychczas wspólnie ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” we Wrocławiu.
Założenia programu:
Program „Szkolny Klub Sportowy” jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie pozalekcyjnych zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe dla młodzieży naszej szkoły będą prowadzone w różnorodnych i atrakcyjnych formach. Będą to treningi z siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i siatkówki plażowej. Oprócz podejmowania dodatkowej aktywności sportowej i rekreacyjnej, zajęcia będą przygotowywać młodzież do zawodów w ramach Licealiady.
Program w liceum realizowany będzie w dwóch grupach. Zajęcia poprowadzą: pani Małgorzata Dudzińska i pan Mariusz Dziewic.
Cele programu:
1. stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;
2. poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
3. promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;
4. zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;
5. stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;
6. tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;
7. optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;
8. promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;
9. wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.