Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Informujemy, że w dniach 28 marca - 2 kwietnia szkoła będzie nieczynna.

13 kwietnia w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej poznaliśmy nazwiska zwycięzców konkursu literacko-plastycznego dla młodzieży „Polskie serce pękło. Katyń 1940”.


II edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów szkół ponadpodstwowych. Na konkurs wpłynęło ok. 4000 prac, z czego wymogi regulaminowe spełniło niemal 3700, tj pięciokrotnie więcej niż w edycji ubiegłorocznej.

Młodzież pokazała dobitnie, że mimo upływu lat pamięć o katyńskim mordzie i jego ofiarach jest pielęgnowana przez kolejne pokolenia.
Nagrody przyznano w trzech kategoriach: plastycznej - projekt plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską, literackiej - temat: „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego” oraz tekst piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.
W kategorii plastycznej konkursu uczestniczyła Maja Grochowiak, uczennica kl. IIa Liceum Ogólnokształcącego w Górze. Licealistka co prawda nie znalazła się w gronie 10. nagrodzonych uczniów, ale zakwalifikowanie pracy i pozytywna ocena dokonana przez jury jest już dużym sukcesem. Do udziału w konkursie oraz merytorycznego wsparcia udzielił jej pan Tomasz Woźniczka, nauczyciel historii w LO w Górze.
Nagrody wręczyła podczas uroczystej gali finałowej Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, pomysłodawca konkursu, W trakcie swojego wystąpienia zwróciła uwagę na wysoki poziom prezentowanych prac w poszczególnych kategoriach. Bardzo duża liczba uczestniczących uczniów może napawać optymizmem iż pamięć o Katyniu nigdy nie zaginie. Zwycięzcom konkursu gratulowali także członkowie komitetu honorowego konkursu – ministrowie spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Relację z gali wyemitowała Telewizja Polska w Programie 1.
W skład Komitetu Honorowego II edycji konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” wchodzili: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda (przewodniczący), Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek. Komisji konkursowej przewodniczy prof. Tadeusz Wolsza.