Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Zakończenie szkoły klas IV odbędzie się 26 kwietnia.

W dniach 11-12 kwietnia uczniowie klas 2f i 2a szkoły mieli niezwykłą okazję wyruszyć na fascynującą wycieczkę do stolicy Polski - Warszawy. Ta ekscytująca podróż nie tylko pozwoliła nam na zgłębienie historii i kultury tego pięknego miasta, ale również na eksplorację literackich ścieżek i świata mediów.

 

Nasza wycieczka rozpoczęła się od wizyty w sercu Warszawy - Starym Mieście. Podczas spaceru po jego urokliwych uliczkach i malowniczych placach, mieliśmy okazję podziwiać niezwykłą architekturę, która przetrwała wieki. Zabytkowe kamienice, gotyckie kościoły i renesansowe pałace stanowiły inspirującą lekcję historii na żywo.

Kolejnym punktem naszej podróży było przejście ścieżki literackiej "Lalka" autorstwa Bolesława Prusa. Trasa poprowadziła nas przez miejsca związane z życiem i twórczością tego wybitnego polskiego pisarza. Uczniowie mieli okazję lepiej zrozumieć kontekst społeczno-kulturowy przedstawiony w powieści "Lalka", odkrywając tajemnice i sekrety ukryte w zakamarkach stolicy.

Nasza wycieczka zakończyła się niezwykłym doświadczeniem zwiedzania siedziby Telewizji Polskiej. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się kuluarom produkcji telewizyjnej, zobaczyć pracę za kulisami i dowiedzieć się, jak powstają popularne programy telewizyjne. To fascynujące spojrzenie zza kulis dało nam szansę lepszego zrozumienia pracy mediów i roli, jaką odgrywają w naszym społeczeństwie.