Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Zakończenie szkoły klas IV odbędzie się 26 kwietnia.

17 kwietnia 2024 roku grupa 45 uczniów pod opieką Pani Joanny Krzyszkiewicz, Pani Klaudii Łopuszyńskiej oraz Pana Wojciecha Zawadzkiego i Pana Pawła Lisa odwiedziła kilka niesamowitych miejsc w mieście Lubin.


Pierwszym punktem naszej wycieczki był Park Dinozaurów, gdzie przenieśliśmy się w czasie do epoki prehistorycznej. Ogromne modele dinozaurów zrobiły na nas równie ogromne wrażenie, a informacje przekazane przez przewodnika sprawiły, że odkryliśmy wiele fascynujących faktów na temat tych prehistorycznych stworzeń.


Następnie obejrzeliśmy wystawę klocków LEGO, która pozwoliła nam zanurzyć się w kreatywnym świecie budowania. To było prawdziwe doświadczenie dla miłośników LEGO w naszej społeczności szkolnej.
Kolejnym punktem programu była wizyta w herpetarium, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć różnorodność gadów i płazów. Reptilia i Amphibia zaskoczyły nas swoją różnorodnością i pięknem. Dla niektórych z nas było to pierwsze takie spotkanie z egzotycznymi gatunkami, co sprawiło, że wrażenia były jeszcze bardziej intensywne.
Na zakończenie dnia zagraliśmy w szachy napowietrzne w specjalnie przygotowanej strefie. To było wyzwanie intelektualne dla wszystkich uczestników wycieczki, które dodatkowo wzbogaciło nasze doświadczenie wycieczkowe.
Dodatkowo, nie możemy zapomnieć o ptakach, które swobodnie wędrowały wokół naszej grupy, dodając niepowtarzalnego uroku naszej przygodzie.

Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci, pełna wrażeń i nowych doświadczeń.