Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
„Słońce listopada mrozy zapowiada”.

3. listopada uczniowie Liceum Ogólnokształcącego wybrali się na wycieczkę do Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Celem tej wycieczki było pogłębienie naszej wiedzy na temat twórczości Adama Mickiewicza oraz historii literatury polskiej.

Pierwszym punktem programu była wizyta w sali poświęconej życiu i twórczości Adama Mickiewicza.


Tam mieliśmy okazję zobaczyć autentyczne pamiątki związane z poetą, takie jak rękopisy , listy oraz portrety. Po zwiedzaniu muzeum zmierzyliśmy się z niełatwą sztuką pięknego pisania w warsztatach artystycznych. Po zakończeniu warsztatów grupa udała się na koncert symfoniczny muzyki filmowej do Hali Stulecia.
Wydarzenie to było niezwykłym widowiskiem. Wysłuchaliśmy inspirujących i oryginalnych interpretacji utworów filmowych wykonanych przez orkiestrę wraz z chórem. Repertuar obejmował klasyczne i współczesne kompozycje z kultowych filmów a dzięki wyjątkowej oprawie wizualnej koncert był nie tylko muzycznym przeżyciem, ale także wizualnym spektaklem. Visual Koncert dostarczył nam niezapomnianych wrażeń, połączył świąt dźwięku z efektami wizualnymi tworząc niesamowite doświadczenie, które na długo pozostanie nam w pamięci.