Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 21 czerwca o godz. 9:00

1 września 1939 roku wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej.

O godzinie 4.35 przeprowadzono zbombardowanie Wielunia. Atak ten nastąpił kilka minut przed salwami pancernika „Schleswig-Holstein” oddanymi w kierunku Westerplatte. II wojna światowa była największą i najkrwawszą wojną w historii ludzkości, w której Polska poniosła największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych.


W Górze 1 września o godz. 12 na Placu Bolesława Chrobrego w Górze złożone zostały pod Pomnikiem Wolności kwiaty i znicze w celu upamiętnienia ofiar II wojny światowej.
Wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Wolności złożyły delegacje władz gminy i powiatu na czele z Burmistrz Góry Ireną Krzyszkiewicz i Starostą Górowskim Urszulą Szmydyńską oraz delegacje służb mundurowych, przedstawiciele jednostek organizacyjnych Powiatu Górowskiego i Gminy Góra, placówek oświatowych, a także harcerze i innych środowisk społecznych. Liceum Ogólnokształcące w Górze reprezentowała delegacja w składzie: dyrektor szkoły pani Magdalena Mielczarek, wicedyrektor pan Mirosław Wesołowski oraz uczniowie kl. IIIa: Marta Dokładańska, Natalia Sawczyszyn i Patryk Szuper.

Fot. Gmina Góra

 

pomnik1