Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 21 czerwca o godz. 9:00

Uczniowie naszego Liceum wzięli udział w nietypowej lekcji wychowawczej. Zajęcia odbyły się na terenie Zakładu Karnego w Głogowie.

Miejsce to z reguły niedostępne dla większości osób, wywarło ogromne wrażenie na uczniach. Do tej pory uczniowie poznawali specyfikę jednostki penitencjarnej,wyłącznie teoretycznie poprzez udział w edukacji prawnej. Tym razem mogli porównać usłyszaną uprzednio teorię z rzeczywistymi działaniami funkcjonariuszy.

Możliwość zwiedzania Zakładu Karnego dla młodych ludzi była z pewnością cennym doświadczeniem i działaniem profilaktycznym z zakresu przestępczości i skutków będących wynikiem łamania Kodeksu Karnego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji i Pracowników Zakładu Karnego za otwartość na współpracę i gotowość dzielenia się wiedzą.

Korzystając z pobytu w Głogowie, mieliśmy przyjemność również gościć w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Zaprezentowano nam ogromne możliwości ścieżek edukacyjnych jakie proponuje uczelnia. Z wielkim zainteresowaniem zwiedzaliśmy pracownie, którymi dysponuje PWSZ. Oferta edukacyjna jest bardzo imponująca.
Dziękujemy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie za życzliwe spotkanie, cenne wskazówki przy wyborze uczelni.