Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
15 lipca podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

11 czerwca grupa młodzieży wraz z opiekunami panią Joanną Botwin, Tomaszem Woźniczką i Arturem Małeckim zwiedziła Poznań oraz wzięła udział w zajęciach przeprowadzonych w Muzeum Narodowym.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po mieście, szlakiem najważniejszych miejsc związanych z historią miasta, regionu i kraju. Spacer przeplatany był gawędą prowadzoną przez opiekunów.

Rozpoczęliśmy od pomnika patrona naszego liceum Adama Mickiewicza, który gościł w Wielkopolsce w latach 1831-1832. Ślady jego pobytu nadal możemy odnaleźć w licznych zakątkach Wielkopolski. Kolejnym etapem był pomnik ofiar Poznańskiego Czerwca 1956 roku, robotniczego zrywu krwawo stłumionego przez komunistyczne władze ówczesnej Polski. Potem traktem cesarskim przeszliśmy obok zamku, gdzie przypomnieliśmy sobie o kryptologach, którzy złamali kody niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Dalej był plac Cyryla Ratajskiego , prezydenta miasta i działacza politycznego w kraju pod okupacją. Następnie plac Wolności, który był świadkiem wielu wydarzeń istotnych dla poznańskiego, chociażby to właśnie tam przysięgę w 1919 złożyły oddziały powstańcze w trakcie Powstania Wielkopolskiego. Przy placu Wolności minęliśmy Bibliotekę Raczyńskich, Bazar, który pozostaje symbolem walki Wielkopolan z germanizacją. W końcu rynek z renesansowym ratuszem, kamienicami i Odwachem. Druga część wycieczki, to muzealne lekcje zorganizowane w Muzeum Narodowy. Ich tematem była sztuka awangardowa na przykładzie działalności Koła Klipsa oraz sztuka czytania dzieła malarskiego na przykładzie trzech obrazów. Bogatsi o wiedzę i umiejętności wróciliśmy z przekonaniem, że to jest miasto warte POZNANIA!!!