Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Byle do wiosny!

09.02. 2024 w czasie godziny wychowawczej zainteresowani uczniowie i uczennice spotkali się w czytelni biblioteki szkolnej z absolwentką naszej szkoły a obecnie studentką pierwszego roku łódzkiej ASP, Martyną Ubą.


Nasza gościni wprowadziła nas w meandry swojej uczelni i odpowiedziała na mnóstwo pytań, związanych z aplikowaniem na tego typu studia jak również dotyczących jej własnych przygotowań do nich. Obiecała udzielić fachowej pomocy każdemu kto zwróci się do niej odwiedzając jej profil na Instagramie.


Martynka studiuje projektowanie ubioru i podczas rozmowy z nią od razu daje się odczuć, że te studia dają jej satysfakcję i spełnienie.
Łódzka ASP to Alma Mater znanego wszystkim projektanta mody Łukasza Jemioła, projektantki Ewy Minge czy duetu Paprocki& Brzozowski.
Należy wspomnieć, że Martyna uczęszczała na zajęcia do pani Grażyny Onichimowskiej, którą z całą pewnością zna i ceni utalentowana malarsko młodzież naszego regionu.
Znając Martynę, jej talenty i zaangażowanie w projekty, które tworzy jestem pewna, że odniesie sukces w swojej dziedzinie i znajdzie się w czołówce znanych i cenionych projektantów mody, czego życzymy jej z całego serca i mocno jej kibicujemy.