Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 21 czerwca o godz. 9:00

Stało się już tradycją, że od kilku lat tworzymy kalendarz czytelniczy, który ściśle jest związany z książką i ogólnie pojętym czytelnictwem.

Zawsze naszym celem jest zachęcanie uczniów i pracowników szkoły do czytania szeroko pojętej literatury. Staramy się nie robić tego nachalnie.

Pomagają nam w tym ogólnopolskie akcje czytelnicze, które zwykle nieco modyfikujemy by je uatrakcyjnić, ale i podejmujemy wewnątrzszkolne działania w tej kwestii. Bardzo fajnie przyjęły się pikniki z książką pod chmurką (aż zapachniało mi wiosną…). Cieszy też fakt, że sporo uczniów bierze udział w konkursach bibliotecznych i czyta regularnie.
W kalendarzu na rok 2024/2025 zobaczyć można nasze wspólne działania biblioteczne. Zdjęcia rozpoczynające każdy miesiąc mają nieco inną formę niż w poprzednich latach. Bardzo przypadła nam do gustu kredka, styl komiksowy, kubizm czy akwarela. I w takich tonacjach utrzymany jest nasz tegoroczny kalendarz. Można go obejrzeć w bibliotece i sekretariacie szkoły, gdzie zdobi naszą ścianę i przypomina o tym co robiliśmy w ostatnich latach.
Rzućcie okiem.