Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 21 czerwca o godz. 9:00

14 listopada w całym kraju odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Olimpiada „Solidarności” Dwie Dekady Historii.

Konkurs jest niezwykle popularny wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Składa się z trzech etapów – szkolnego (rywalizacja indywidualna), wojewódzkiego (rywalizacja indywidualna) i ogólnopolskiego (rywalizacja drużynowa).W tym roku odbyła się już jego 10. edycja.


Zakres tematyczny konkursu obejmuje okres historii Polski lat 1970–1990. Etap szkolny polega na rozwiązaniu testu składającego się z pytań zamkniętych o różnym stopniu trudności.
Do drugiego etapu konkursu z każdej szkoły awansuje dwóch uczniów, którzy w szkolnym etapie konkursu uzyskali dwie następujące po sobie najwyższe liczby punktów, ale nie mniejsze niż 35% maksymalnej ilości punktów do zdobycia.
W Liceum Ogólnokształcącym w Górze w wyniku przeprowadzonych eliminacji najlepsze wyniki i awans do drugiego etapu (wojewódzkiego) uzyskali Patryk Janasik i Michał Lis uczniowie klasy IIId (humanistycznej).
Do konkursu obydwu uczniów zachęcił i udzielił niezbędnego wsparcia merytorycznego pan Tomasz Woźniczka, nauczyciel historii, WoS i HiT w Liceum Ogólnokształcącym w Górze.
Etap wojewódzki będzie miał miejsce we Wrocławiu w połowie marca przyszłego roku.
Gratulujemy i liczymy na dobre wyniki!