Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
15 lipca podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

Patryk Janasik, uczeń klasy IIId Liceum Ogólnokształcącego w Górze, zajął 3 miejsce w finale konkursu „Wartości czerpane z heroizmu Żołnierzy Wyklętych”.


10 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Wartości czerpane z heroizmu Żołnierzy Wyklętych” zorganizowany przez Fundację Historia Wyklęta z Milicza. Patronami honorowymi projektu byli: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, a sponsorami Fundacja KGHM, Polska Fundacja Narodowa i Fundacja Historia Wyklęta.


Celem projektu, który adresowany do szkół ponadpodstawowych jest upowszechnianie wiedzy historycznej oraz rozwoju świadomości narodowej i obywatelskiej. Zwieńczeniem projektu był konkurs o zasięgu wojewódzkim zorganizowany w trakcie uroczystości w XVII Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu.
W finale wystąpiło 4 uczniów reprezentujących LO w Górze - Patryk Janasik, Jacek Kmiotek, Hanna Chmiel i Róża Berus, oraz uczennica ZS w Górze - Sandra Smolarska.
Uczniom górowskich szkół przyszło rywalizować ze swoimi rówieśnikami reprezentującymi kilkanaście dolnośląskich, w tym przedstawicieli gospodarzy, czyli uczniami XVII LO we Wrocławiu. Finaliści zostali wyłonieni na podstawie wcześniejszych eliminacji szkolnych. Rywalizacja była niezwykle zacięta, co świadczyło o wysokim poziomie przygotowania merytorycznego poszczególnych uczestników finału. Dopiero po trzech dogrywkach poznaliśmy trójkę laureatów głównych nagród.
Patryk spisał się znakomicie i w tej doborowej stawce zajął trzecią lokatę. W nagrodę laureaci w przyszłym roku mają wziąć udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli. Opiekunem górowskich licealistów był pan Tomasz Woźniczka, nauczyciel historii, WoS i HiT w Liceum Ogólnokształcącym w Górze.
Podsumowaniu projektu towarzyszył prelekcje zaproszonych gości, profesorów wyższych uczelni, przedstawiciela IPN we Wrocławiu oraz koncerty bardów - Bartłomieja Kurowskiego, Pawła Piekarczyka i rapera Tadeusza Polkowskiego.
Fragmenty finału były transmitowane przez TVP3 Oddział we Wrocławiu.

Link do relacji: https://wroclaw.tvp.pl/74028485/final-konkursu-poswieconego-zolnierzom-wykletym