Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Zebranie z rodzicami w środę o 16:30. Zapraszamy.

31 maja wyruszyliśmy ponownie zwiedzać świat. Tym Razem postanowiliśmy poznać przepiękną Pragę, miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz przeżyć niesamowitą przygodę w ogrodzie zoologicznym innym niż wszystkie.

W zoo Dvur Kralove można mieć poczucie wolności zarówno człowieka jak i zwierząt.

Pierwszego dnia wyjechaliśmy z Góry o godz. 5.00. W Pradze zwiedziliśmy : plac Hradczański, Praski Hrad: dziedziniec reprezentacyjny, Katedrę Św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylikę Św. Jerzego, Złotą Uliczkę, Daliborka. Przejście na Małą Stranę, następnie przeszliśmy przez Małą Stranę, dzielnicę barokowych pałaców, malowniczych kamieniczek, wąskich uliczek, zaułków i zabytkowych kościołów. Zakończyliśmy naszą praską przygodę rejsem po Wełtawie. Drugiego dnia przejechaliśmy do Dvur Kralove. Ze względu na liczbę zwierząt, zoo plasuje się wśród największych, najbardziej znanych i najbardziej słynnych parków zoologicznych w Republice Czeskiej. Ponadto, oferuje największą liczbę afrykańskich gatunków w Europie, i jest uważany przez niektórych za jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych na świecie. Jest to unikalne ZOO w Republice Czeskiej dzięki afrykańskiemu Safari Park, gdzie zwiedzający mogą jeździć obok stad zwierząt na wolnych wybiegach w specjalnych autobusach safari. Zwykle odbywa się to od połowy maja do końca września. Wróciliśmy do Góry w godzinach wieczornych, zmęczeni, szczęśliwi, bogatsi o nową wiedzę i wiele pozytywnych wrażeń.
Wycieczkę zorganizowała pani Izabela Kucharska. To nie koniec, kolejna wycieczka już zaplanowana, przygotowana do zobaczenia we wrześniu w Chorwacji.