Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Informujemy, że w dniach 28 marca - 2 kwietnia szkoła będzie nieczynna.

29 maja 2023 r. uczennice i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Finale Powiatowym Licealiady w siatkówce plażowej, który rozgrywany był na Plażowej Arenie w Górze.

Drużyna dziewcząt Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze grająca w składzie Julia Cymbalista, Marta Dokładańska i Martyna Dziewic zdecydowanie wygrała swoje mecze z drużynami Zespołu Szkół w Górze i zdobyła tytuł Mistrzyń Powiatu Górowskiego, a tym samym awans do kolejnego etapu rozgrywek.

Nasze męskie pary w rozgrywkach powiatowych zaprezentowały wysoki poziom gry. Krystian Łopuszyński i Miłosz Rusin zajęli I miejsce, a Marcel Matysiak i Bartosz Michalec II miejsce.

Następnego dnia udaliśmy się do Złotoryi, aby rozegrać Finał Strefy Legnickiej w siatkówce plażowej dziewcząt. Do turnieju wraz z nami awansowało 6 drużyn, mistrzynie powiatów: głogowskiego, lubińskiego, legnickiego, jaworskiego i złotoryjskiego.
Na zakończenie zaciętego i bardzo wymagającego turnieju spotkaliśmy się w drużyną Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. O wygranej decydował tie break, który nasze przeciwniczki rozstrzygnęły na swoją korzyść 15:12. Ostatecznie nasze siatkarki zostały sklasyfikowane na II miejscu i awansowały do grona 8 najlepszych drużyn z województwa, które 20 czerwca 2023 r. we Wrocławiu będą walczyły o tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska
Gratulacje i powodzenia na dalszych etapach rozgrywek!