Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Byle do wiosny!

W ramach projektu „Bez ocen. Wykładowcy UEW uczniom”  w dniu 19 maja 2023 roku odbył się kolejny wykład w Auli Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W wykładzie uczestniczyli uczniowie szkół ponadpodstawowych, w tym 45 uczniów i nauczyciel Bogusław Sitnik z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze. 

Temat otwartego wykładu: „CO NA TO ETYKIETA- czyli z szacunkiem wobec innych”. A sam wykład został rewelacyjnie zaprezentowany przez Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego UEW Panią dr Sylwię Wronę oraz dwie  asystentki. Elementem, który uatrakcyjnił wykład był 4-częściowy „Quiz z etykiety” dla uczestników. Pani Profesor bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami wykładu, a następnie bardzo atrakcyjnie wyjaśniała zawiłe reguły i zasady savoir-vivre  w kontaktach towarzyskich i biznesowych. Przykładowe zagadnienia: powitania osób, przedstawianie osób, wymiana  wizytówek, konsumpcja na przyjęciu, zasady pisania wiadomości mailowych.  Wykładowczyni kilkukrotnie przypominała, że stosowanie zasad savoir-vivre to głównie okazywanie szacunku innej osobie, podnoszenie efektywności relacji z innymi i budowanie naszego pozytywnego wizerunku. Ciekawie prowadzony wykład i włączanie uczestników do zabawy w rozwiązywaniu zadań  Quizu zaowocowały: autentycznym zainteresowaniem uczniów, sportową rywalizacją w walce o upominki, pozostawieniem miłych refleksji i wniosków do praktycznego stosowania. Organizatorzy wykładów zapowiadają kontynuację projektu w kolejnym roku akademickim. Warto skorzystać z oferty Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.