Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
15 lipca podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

23 marca 2023 r. odbyły się eliminacje finałowe XXIII Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu Informatycznego organizowanego przez Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze.


Do rywalizacji przystąpiło 24 uczniów, którzy zostali zakwalifikowani przez Komisję Konkursu Informatycznego na jego II etapie. Eliminacje finałowe przebiegały trzech kategoriach:
- rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem programów użytkowych, - rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem języków programowania, - szkoły podstawowe - „Cyberbezpieczeństwo”.


W kategorii rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem programów użytkowych sukcesy odnieśli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Górze: 1 miejsce Kacper Biernacki, 3. miejsce Jakub Zbroiński. Opiekunem laureatów był pan Roman Zbroiński, nauczyciel informatyki w LO w Górze. 24 marca 2023 r. odbył się w auli Liceum Ogólnokształcącego w Górze finał XI Międzypowiatowego Przedmaturalnego Konkursu Matematycznego MATGURA dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu górowskiego i ościennych w roku szkolnym 2022/2023.
W finale wzięło udział 43 uczniów reprezentujących 9 szkół z powiatów: górowskiego, leszczyńskiego, rawickiego, wołowskiego oraz wschowskiego. W kategorii IV PP (uczniowie klas 4 liceum ogólnokształcącego, klas 4 technikum po gimnazjum uczących się matematyki na poziomie podstawowym) 3. miejsce uzyskała uczennica klasy IVb Weronika Góral. Opiekunem finalistki był pan Radomir Miłaszewicz, nauczyciel matematyki w LO w Górze. Dodatkowo Weronika otrzymała Nagrodę Specjalną Starosty Górowskiego oraz dyplom za najwyższy wynik procentowy spośród wszystkich kategorii dla uczniów ze szkół powiatu górowskiego. Wręczenie nagród i dyplomów za I miejsca i Nagrody Specjalnej odbędzie się na uroczystym Podsumowaniu Konkursów dnia 7 czerwca 2023 r. o godz. 9.00 w Domu Kultury w Górze.

Fot. PCDNiPPP w Górze