Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Zakończenie szkoły klas IV odbędzie się 26 kwietnia.

Historycznym sukcesem zakończył się Finał Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt.


W turnieju, który odbył się 27 marca w Wałbrzychu, uczennice naszego Liceum zdobyły brązowy medal. Jest to najlepsze miejsce w historii występów naszej szkoły w tej dyscyplinie sportowej w ramach Licealiady.

Nasze piłkarki w pierwszym meczu zmierzyły się z Dolnośląskim Zespołem Szkół w Karpaczu, wygrywając 4-1. Bramki strzeliły, dwie Karolina Świstek oraz po jednej Julia Jasek i Hanna Cieśla. W kolejnych potyczkach przegraliśmy z Zespołem Szkół nr 5 z Wałbrzycha 1-4, po bramce Julii Jasek i 0-10 z Liceum Ogólnokształcącym nr XI we Wrocławiu, które zdobyło tytuł Mistrzowski. Wysoka porażka z Wrocławiem nie może dziwić, gdyż zespół rywalek składał się z zawodniczek drugoligowej Ślęzy Wrocław.
Były to nasze jedyne porażki licząc turnieje od szczebla powiatowego oraz stref lubińskiej i legnickiej.
Oto skład naszych medalistek; Hanna Cieśla, Barbara Czajkowska, Marta Dokładańska, Karolina Gawda, Julia Jasek, Natalia Kawula, Anna Kierkiewicz, Oliwia Koszowska, Roksana Nemeczek, Aleksandra Nowaczyk, Natalia Sawczyszyn, Nikola Sawicka, Karyna Shytko, Julia Stankiewicz, Karolina Świstek, Agata Teresiak, Natalia Żołnieruk, Julia Kozakowska.
Opiekunem drużyny jest Wojciech Janicki.


Gratulujemy naszym dziewczynom tego fantastycznego sukcesu i życzymy przynajmniej powtórzenia wyniku w przyszłym roku szkolnym.