Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
„Słońce listopada mrozy zapowiada”.

4 marca 2023 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze uczestniczyli  w zawodach okręgowych XXI Olimpiady Znajomości Afryki.

Górowskie Liceum reprezentowało 3 uczniów: Igor Dolatowski, Agata Gawda i Marcin Słotwiński. Opiekunem naukowym uczniów był nauczyciel geografii-Bogusław Sitnik. 

Zawody okręgowe OZA odbyły  się w Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu. Na w/w zawody przybyło do Wrocławia  77 uczniów, a łącznie w zawodach w 16 okręgach  całej Polski brało udział 1345 uczniów.  Uczestnicy zawodów w czasie 90 minut odpowiadali na 70 pytań testowych z zakresu wiedzy o Afryce-historycznej, geograficznej, etnograficznej i misyjnej. Według zgodnej opinii uczniów kończących wypełnianie testu, tegoroczny zestaw pytań olimpijskich był bardzo trudny. Na zawody centralne, które odbędą się w kwietniu 2023 roku , zaproszonych zostanie ok.40 uczniów, w tym 16 zwycięzców zawodów okręgowych. Tegoroczna szansa uzyskania tytułu laureata  XXI Olimpiady Znajomości Afryki wynosi 1%.