Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Byle do wiosny!

24 listopada na placu Bolesława Chrobrego w Górze w obecności Starosty Górowskiego pani Urszuli Szmydyńskiej i Burmistrza Góry pani Ireny Krzyszkiewicz odbyło się otwarcie wystawy "Historia Zobowiązuje", autorstwa Stowarzyszenia Klubu Gazety Polskiej.

Wystawa składa się z 20 plansz prezentujących historię Polski widzianą oczami publicystów Gazety Polskiej z XIX i XX wieku.

Powstała dla upamiętnienia 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zorganizowanie plenerowej wystawy było dziełem Klubu Gazety Polskiej z panem Tadeuszem Tutkalikiem na czele.
W dniach 29 listopada – 1 grudnia wystawę zwiedziła młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Górze. Uczestnictwo w plenerowej ekspozycji dokonań naszych przodków jest jednym z elementów kształtowania współczesnych postaw patriotycznych wśród uczniów co jest jednym z priorytetów wychowawczych szkoły.
Patriotyzm wyraża się w przywiązaniem do Ojczyzny, obyczajów i kultury narodowej, szacunkiem dla ludzi, którzy je tworzyli. Wychowanie patriotyczne należy więc powiązać z treściami i zadaniami innych dziedzin życia zwracając uwagę na różne kierunki działań dostosowane do środowiska społecznego.

 

GALERIA