Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Ósmoklasisto złóż podanie do szkoły. Ostatni termin 19 czerwca!!!

Cudowna czwórka reprezentująca Koło Filmowe WONDERLab. - Marta, Mikołaj, Jacek i Patryk - w zeszłym tygodniu zdecydowała się na kilka działań, tj. wspólny wyjazd, uczestnictwo w warsztatach tematycznych oraz wykreowanie lokalnej inicjatywy.

A wszystko to w ramach 1. Młodzieżowego Festiwalu Form Twórczych WŁĄCZ realizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi oraz Ambasadę Amerykańską.

Dzięki projektowemu wsparciu mieliśmy możliwość wyjazdu do Torunia, by w profesjonalnej atmosferze pracować nas własną wizją antydyskryminacyjnego i angażującego wybraną grupę przedsięwzięcia. Na tapet wzięliśmy tematy związane z kulturą Głuchych, a spośród zaproponowanych form zdecydowaliśmy się na sztuki performatywne, w meandra których wprowadziła nas Dorota Ogrodzka - artystka społeczna, pedagożka teatru, reżyserka, kuratorka, trenerka i badaczka. Teraz przed nami podzielenie się doświadczeniem z całą naszą kołową społecznością, by przez kolejne miesiące wspólnie eksplorować wyzwania związane ze zróżnicowaniem. Nadchodzące tygodnie przeznaczać będziemy na dodatkowe konsultacje online z profesjonalist_k_ami oraz sukcesywne WONDERLab.-owe działania. Trzymajcie za nas kciuki!

Zdj. autorskie i ze strony organizatora.