Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Ósmoklasisto złóż podanie do szkoły. Ostatni termin 19 czerwca!!!

28. listopada 2022 roku gościliśmy w naszej szkole Starszego Kaprala Krystiana Czerwińskiego, Starszego Szeregowego Damiana Szymańskiego oraz Starszego Szeregowego Sławomira Chłąd- żołnierzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej, która wchodzi w skład 11 Lubuskiej Dewizji Kawalerii Pancernej.

Brygada ta jest jedną z największych jednostek wojskowych w Polsce. Dysponuje najnowocześniejszym sprzętem jaki znajduje się w zasobach Sił Zbrojnych RP Oddział przeznaczony jest do wykonywania zadań militarnych, a także reagowania kryzysowego w kraju oraz poza jego granicami.


Panowie przedstawili ofertę dla wszystkich tych, którzy myślą poważnie o tym, aby związać się z mundurem żołnierza Wojska Polskiego. Przedstawili bogate kompendium wiedzy na temat rekrutacji do wojska, ścieżkach kariery, wynagrodzeniu, uczelniach i specjalnościach wojskowych. Dzięki naszym gościom uczniowie przekonali się, iż wojsko to wyzwanie dla tych, którzy chcą sprawdzić siłę swojego charakteru oraz realizować plany i ambicje zawodowe.
Nasi uczniowie dowiedzieli się o wielu korzyściach związanych z odbyciem służby wojskowej bądź szkolenia wojskowego, w tym także i tych finansowych. Mundurowi wspomnieli również o udziale polskich żołnierzy w pokojowych misjach wojskowych m.in. w ramach misji ISAF w Afganistanie. Na zakończenie odpowiedzieli na pytania zadawane przez uczniów dot. różnych aspektów odbycia służby wojskowej.

Wybierając karierę żołnierza zawodowego rekrut może liczyć na stabilne i atrakcyjne wynagrodzenie , kursy, szkolenia specjalistyczne, w tym językowe, jasno określoną ścieżkę awansu oraz pewną emeryturę w przyszłości.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za ciekawą prelekcję.
Joanna Krzyszkiewicz – Stojanowska, Tomasz Woźniczka