Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
„Słońce listopada mrozy zapowiada”.

Nie tylko zajęcia z wiedzy ogólnopolicyjnej są przedmiotem zajęć w klasie o profilu policyjnym w Liceum Ogólnokształcącym w Górze.

Ratownik medyczny mł. asp. Piotr Swaczyna, który na co dzień jest funkcjonariuszem z Komendy Powiatowej Policji w Górze przeprowadził zajęcia z młodzieżą.

Od 1 września bieżącego roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Górze, rozpoczęła naukę kolejna klasa o profilu policyjnym. Zakres tematyki jest bardzo szeroki i dotyczy zarówno wiedzy ogólnopolicyjnej jak i sytuacji w której należy niezwłocznie udzielić pierwszej pomocy osobom pokrzywdzonym. W dniu 15 listopada na zajęciach w Liceum pojawił się mł. asp. Piotr Swaczyna, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Górze a w czasie wolnym od służby pracuje jako ratownik medyczny. Policjant podczas spotkania z uczniami z klasy mundurowej, omówił najważniejsze zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy w przypadku prowadzenia akcji reanimacyjnej. Następnie młodzież przystąpiła do ćwiczeń. Mł. asp. Piotr Swaczyna w sposób profesjonalny przekazywał swoja wiedzę na temat jak przeprowadzić wstępne badanie fizykalne oraz w jaki sposób prowadzić masaż serca i oddech zastępczy. Wszyscy uczniowie ćwiczyli pod czujnym okiem ratownika medycznego. Spotkanie z ratownikiem medycznym jest na stałe wpisane w program szkolenia młodzieży.

 

Artykuł pochodzi ze strony: https://gora.policja.gov.pl/dgr/aktualnosci/bieza/81665,Zajecia-z-pierwszej-pomocy.html