Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Zapraszamy rodziców/prawnych opiekunów na drzwi otwarte w środę 14 grudnia o godz. 16:30.

11 listopada 2022 r. obchodziliśmy 104. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody święta w Górze rozpoczęły się w piątek 11 listopada o godz. 11:00 pod pomnikiem Wolności na Placu Bolesława Chrobrego w Górze.


W uroczystości wzięli udział: Starosta Górowski pani Urszula Szmydyńska oraz Burmistrz Góry pani Irena Krzyszkiewicz wraz z radnymi, przedstawicielami służb, kombatantami i mieszkańcami powiatu, oddali hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski.


W podniosłej atmosferze odśpiewano hymn narodowy i złożono kwiaty. Uroczyste obchody uświetniły swoją obecnością liczne delegacje powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, szkół i instytucji. Przed pomnikiem wartę honorową, oprócz harcerzy ZHP w Górze, pełnili, godnie reprezentując Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze, uczniowie klas I i II mundurowych – policyjnej i strażackiej. Znicze w biało-czerwonych barwach złożyła delegacja w składzie: dyrektor liceum pani Magdalena Mielczarek, opiekun SU i nauczycielka j. angielskiego pani Edyta Bretsznajder oraz przedstawiciele klasy policyjnej i strażackiej. Wśród licznych pocztów sztandarowych obecnych na uroczystości był poczet ze sztandarem LO w Górze reprezentowany przez Mateusza Janika, Martynę Dziewic i Weronikę Góral.
Po uroczystościach na placu Chrobrego miał miejsce start do XXVI Biegu Niepodległości, a w samo południe odbyła się uroczysta msza w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze.


GALERIA Fot. Gmina Góra