Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Ósmoklasisto złóż podanie do szkoły. Ostatni termin 19 czerwca!!!

Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze w minionym roku szkolnym odniosło największy sukces w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Dolnego Śląska - Licealiada Młodzieży - zajmując 15 miejsce.


Tak wysokiego wyniku nie odnotowaliśmy od ponad dwudziestu lat,czyli od 1999 roku kiedy to jako miasto znaleźliśmy się w nowym podziale administracyjnym. Tym samym sukces ten można określić ogromnym, podobnie jak rozmiary województwa dolnośląskiego. Piłka siatkowa, siatkówka plażowa, halowa piłka nożna, badminton czy lekkoatletyka to tylko niektóre z dyscyplin wpływających na ostateczne miejsce w rankingu.


Warto podkreślić, iż każda z tych dziedzin sportowych okraszona została wytrwałą pracą i zaangażowaniem uczniów i uczennic oraz ich oddanych pasji opiekunów - nauczycieli wychowania fizycznego: Małgorzaty Dudzińskiej, Mariusza Dziewica i Wojciecha Janickiego.
Cykliczne spotkania w ramach Szkolnego Klubu Sportowego, wybranych projektów ogólnopolskich a także szkolnych inicjatyw z pewnością przyczyniły się do uplasowania na tak wysokiej lokacie.
Największe sukcesy w finale dolnośląskim odnieśli : Klaudia Rydełkiewicz, która w skoku w dal z wynikiem 5.02 zajęła pierwsze miejsce oraz Julia Cymbalista, która biegła na 100m ppł z wynikiem 18.72 również stanęła na najwyższym podium. Ponadto z brązowym medalem wróciła Aleksandra Nowaczyk w konkurencji pchnięcia kulą, Dominik Korol w biegu na 3000m oraz Martyna Dziewic i Marta Dokładańska w siatkówce plażowej.

Trzymamy kciuki za kolejne lata!!!