Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Zebranie z rodzicami w środę o 16:30. Zapraszamy.

17 września 1939 r. Stalin wypełnił wobec Hitlera zobowiązania wynikające z tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow i uderzył na Polskę.


17 września 1939 r. był i pozostanie symbolem zbrodniczej współpracy Hitlera i Stalina przeciw wolnym narodom Europy. To w tym tragicznym dniu, wojska sowieckie bez wypowiedzenia wojny na całej linii przekroczyły granicę z Polską.

Oznaczało to jawne pogwałcenie paktu o nieagresji zawartego przez Moskwę i Warszawę w lecie 1932 r. A jednocześnie przyczyniło się do rychłego zakończenia kampanii wrześniowej.
W rocznicę tych wydarzeń na placu Bolesława Chrobrego przy pomniku Wolności w Górze odbyła się uroczystość złożenia kwiatów i zniczy. Na zaproszenie Burmistrza Góry Ireny Krzyszkiewicz i Starosty Górowskiego Urszuli Szmydyńskiej przybyło wiele delegacji reprezentujących różne środowiska ziemi górowskiej.
Liceum Ogólnokształcącego w Górze reprezentowała kilkuosobowa delegacja złożona z dyrektora szkoły pani Magdaleny Mielczarek, opiekuna SU Edyty Bretsznajder i uczniów klasy IIIa – Julii Stankiewicz, Jana Wróbla i Mateusza Sromka.
Na zakończenie Burmistrz Góry podziękowała wszystkim delegacjom i mieszkańcom miasta za udział w uroczystości.
Fot. Gmina Góra