Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
15 lipca podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Górze, miłośnicy fizyki i chemii zakwalifikowali się do udziału w wakacyjnych warsztatach olimpijskich zorganizowanych w ramach projektu MatFizChem – podnoszenie kompetencji matematyczno – przyrodniczych.

Z klas matematyczno – informatycznych pod kierunkiem Pani Doroty Giezek: Aleksandra Nowaczyk, Martyna Turowska, Jacek Kmiotek, Kacper Sitarek i Kacper Hoła, z klas biologiczno – chemicznych pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kauch: Julia Wiśniewska, Aleksandra Bielawska, Weronika Góral, Mikołaj Gęsiecki i Bartosz Szczęśniak.


Warsztaty wakacyjne to niebywała okazja, by spotkać się z wykładowcami uczelni, wziąć udział w laboratoriach studenckich, rozwinąć kompetencje matematyczno - przyrodnicze, czy informatyczne, a wszystko pod okiem doświadczonej, wykwalifikowanej kadry Politechniki Warszawskiej. W warsztatach uczestniczyli uczniowie liceów ogólnokształcących zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki, fizyki, chemii i informatyki oraz zainteresowani studiowaniem na powiązanych z tymi dziedzinami kierunkach. W czasie wolnym młodzież zwiedzała Warszawę, zawierała przyjaźnie i znajomości.
Warsztaty odbywały się w dwóch turnusach:
Pierwszy turnus odbył się 18.07.2022 – 29.07.2022. Zajęcia w trakcie turnusu miały charakter wielodyscyplinarny, ze szczególnym naciskiem położonym na zajęcia z chemii.
Drugi turnus odbył się 01.08.2022 – 12.08.2022. Zajęcia w trakcie drugiego turnusu miały charakter wielodyscyplinarny ze szczególnym naciskiem położonym na zajęcia z fizyki i matematyki oraz informatyki. Zajęcia odbywały się na terenie Politechniki Warszawskiej, w gmachach Wydziału Fizyki, Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.
Udział w warsztatach był bezpłatny. W trakcie trwania warsztatów, organizatorzy zapewnili nocleg, pełne wyżywienie, nadzór opiekunów posiadających stosowne uprawnienia oraz stojący na wysokim poziome merytorycznym program warsztatów. Bardzo serdecznie dziękujemy panie Ewelinie Kędzierskiej za nieocenione wsparcie.
Uczniowie wrócili z dużą dawką wiedzy, pozytywną energią i miłymi wspomnieniami:
„Super przygoda, możliwość zwiedzania Warszawy, nowe doświadczenia, poznanie wspaniałych ludzi”,
„Bardzo ciekawa przygoda, duuuużo nowych doświadczeń, super ludzie i wspomnienia na lata”,
„Niesamowita możliwość poznania czegoś nowego, połączenia przyjemnego z pożytecznym”,
„Idealna kombinacja wykładów, integracji z niesamowitymi ludźmi i zwiedzania Warszawy”.

 

Linki do zjęć:

https://1drv.ms/u/s!AmesQ84GQ8eOgeYdnzyuEHVuxn6e-Q?e=dkLiT7
https://1drv.ms/u/s!AmesQ84GQ8eOgeYPSSYsP8MCppyIXA?e=ZYM47s