Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
15 lipca podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

Niedzielne południe upłynęło pod znakiem zmagań o tytuł Mistrza Polski w siatkówce plażowej Młodziczek.

Do boju o najwyższe laury przystąpiło sześć najlepszych zespołów, które zagwarantowały sobie miejsce w niedzielnym finale już w pierwszy dzień zawodów.

Bohaterkami niedzielnych rozgrywek były Martyna Grysak, Kicman Zuzanna (UKS Szamotulanin Szamotuły), Magdalena Bondaruk, Zuzanna Kudlik (KS Metro Warszawa), Nicole Gucwa, Nadia Okońska (MOSM Tychy), Martyna Bulzacka, Hanna Puchała (ŁMLKS Łaskovia Łask), Polina Zdebska, Viktoria Leonova (MKS Pogoń Proszowice), Anna Kadej, Natalia Struzik (UMKS MOS Wola Warszawa).
Mistrzem Polski w siatkówce plażowej młodziczek została para Martyna Bulzacka, Hanna Puchała (ŁMLKS Łaskovia Łask). Dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne na Plażowej Arenie w Górze. W finałowym starciu pokonały Magdalenę Bodnaruk i Zuzannę Kudlik z KS Metro Warszawa. Mecz finałowy od samego początku trzymał w niepewności, a zacięta rywalizacja punkt za punkt cieszyła zgromadzonych na Plażowej Arenie kibiców. Drużyna ŁMLKS Łaskovia Łask wysforowała się na znaczące prowadzenie dopiero w końcówce pierwszego seta prowadząc 18:14. Drugi set rozpoczął się mocnym uderzeniem pary Martyna Bulzacka i Hanna Puchała, które prowadziły 4:0. Kolejna wymiana punkt za punkt, zbliżała reprezentantki z województwa łódzkiego do zwycięstwa. Końcówka to znów hegemonia pary z Łasku. Ostatecznie Martyna Bulzacka i Hanna Puchała zwciężyły 2:0 (21:15, 21:14).
Nie można przejść także obojętnie obok starcia w finale pocieszenia o brązowy medal, gdzie spotkały się dwa niezwykle wyrównane zespoły. Ostatecznie po bardzo zaciętej walce i trzysetowym meczu brązowy medal zdobyła para Polina Zdebska i Viktoria Leonova (MKS Pogoń Proszowice). Wyższość rywalek z Proszowic musiały uznać dzielnie broniące się Martyna Grysak i Zuzanna Kicman (UKS Szamotulanin Szamotuł) - 2:1 (21:18, 18:21, 15:13).

Szczegółowe wyniki spotkań:
Struzik Natalia/Kadej Anna vs Grysak Martyna/Kicman Zuzanna 0:2 (17:21, 13:21)
Puchała Hanna/Bulzacka Martyna vs Gucwa Nicole/Okońska Nadia 2:0 (21:10, 21:12)
Kudlik Zuzanna/Bondaruk Magdalena vs Grysak Martyna/Kicman Zuzanna 2:0 (21:19, 21:17)
Zdebska Polina/Leonova Viktoria vs Puchała Hanna/Bulzacka Martyna 0:2 (16:21, 17:21)
Perdian Paulina/Pawluk Karolina vs Mrózek Ewa/Wojtasik Roksana 0:2 (14:21, 13:21) miejsce 7
Struzik Natalia/Kadej Anna vs Gucwa Nicole/Okońska Nadia2:0 (21:13, 23:21) miejsce 5
Grysak Martyna/Kicman Zuzanna vs Zdebska Polina/Leonova Viktoria 1:2 (18:21, 21:18, 13:15) miejsce 3
Kudlik Zuzanna/Bondaruk Magdalena vs Puchała Hanna/Bulzacka Martyna 15:21, 14:21 0:2 miejsce 1

Tytuł MVP turnieju otrzymała Martyna Bulzacka reprezentująca ŁMLKS Łaskovia Łask. Turniej okazał się pięknym sportowym wydarzeniem. Świetna organizacja i poziom sportowy na najwyższym szczeblu to z pewnością niewątpliwy plus dla całej dyscypliny. Podziękowania należą się sponsorom, dzięki którym zmagania mogły odbyć się w takiej formie. Dziękujemy wszystkim współtworzącym tak wspaniałe widowisko.

 

Fot. Polska Siatkówka PZPS oraz Natalia Chrzanowska

https://photos.app.goo.gl/GWXmMSTsBAMviGsY7

 

relacja-siatka-1

 

relacja-siatka-2

 

relacja-siatka-3