Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Drodzy Ósmoklasiści! Do 13 lipca należy dostarczyć komplet dokumentów (świadectwo, zaświadczenie o wynikach egzaminów). Serdecznie zapraszamy.

We wtorek 14 czerwca młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Górze uczestniczyła w spektaklu profilaktycznym „MAM alternatywę”.

Był on zwieńczeniem odbywającego się wcześniej z inicjatywy Gminy Góra seminarium z zakresu profilaktyki alkoholowej - przeciwdziałania negatywnym skutkom spożywania alkoholu w społeczeństwie lokalnym, w szczególności wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Przedstawienie przygotowane zostało przez Młodzieżowe Centrum Profilaktyki „ALTERNATYWA” z Leszna i miało miejsce w sali widowiskowej w Domu Kultury w Górze.


Spektakl trwał ponad godzinę i łączył elementy teatru ruchu i tańca współczesnego przy użyciu gry światła i dźwięku. Kreacje młodych aktorów były niezwykle wyraziste i bezpośrednio odnosiły się do wielu negatywnych zjawisk życia codziennego. Bez słów, tylko za pomocą gestów, zostały wyrażone problemy młodzieży oraz sposoby radzenia sobie z tymi codziennymi trudnościami. Zauważamy przeróżne sceny z życia przy młodzieży, jest przemoc w szkole, uczucie wyobcowania, są imprezy na na nich alkohol, narkotyki i inne używki. Różnorodne środki wyrazu tylko potęgowały rosnące napięcie. Przesłanie spektaklu jest mimo wszystko pozytywne, na zakończenie pojawia napis „Masz alternatywę”.
Tak, droga młodzieży, w swoim życiu będziecie musieli podejmować wiele wyborów,i oby większość z nich była właściwa. Tego Wam życzymy!
Pomysłodawcą spektaklu była pani Helena Strzałkowska, terapeutka z leszczyńskiej „Alternatywy”, ze trony Gminy Góra organizacją zajęła się pani B. Płaczek z profilaktyki AA.
Po zakończeniu przedstawienia odbyło się spotkanie naszej młodzieży z panią Heleną i jej aktorami.