Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Drodzy Ósmoklasiści! Do 13 lipca należy dostarczyć komplet dokumentów (świadectwo, zaświadczenie o wynikach egzaminów). Serdecznie zapraszamy.

14.06.2022 w Liceum Ogólnokształcącym w Górze im. Adama Mickiewicza gościliśmy mł.kpt.inż. poż. Michała Mielczarka, który był absolwentem naszego liceum klasy o profilu biologiczno-chemicznym.

Na co dzień pełni służbę w Specjalistycznej Grupie Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego przy Komendzie Miejskiej Staży Pożarnej we Wrocławiu oraz Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu jako ratownik medyczny.


Mł. kpt. M. Mielczarek promował służbę w Straży Pożarnej, przybliżył młodzieży klasy policyjnej i pożarniczej z elementami ratownictwa medycznego, charakterystykę pracy strażaka, podziału bojowego oraz zdarzenia z jakimi spotyka się jako ratownik medyczny w strukturach Zespołów Ratownictwa Medycznego.
Podczas spotkania omówił specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną wraz filmikami, na której zawarte były zdjęcia ze zdarzeń i sytuacji życiowych, z którymi na co dzień spotykają policjanci i strażacy. Na koniec trzygodzinnego spotkania odpowiadał na zadawane pytania, które były kierowane ze strony uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Górze. Zachęcał do służby w mundurze.
Dziękujemy za merytoryczne spotkanie, życząc dalszych sukcesów w pracy zawodowej.
Z mundurowym pozdrowieniem!