Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Ósmoklasiści! Już możecie składać podania do szkoły. Zapraszamy serdecznie.

3 maja 2022 r. obchodziliśmy w całym kraju 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody święta w Górze rozpoczęły się O godz. 11.15 pod pomnikiem Wolności na Placu Bolesława Chrobrego w Górze.


W uroczystości wzięli udział: Starosta Górowski pani Urszula Szmydyńska oraz Burmistrz Góry pani Irena Krzyszkiewicz wraz z radnymi, przedstawicielami służb, kombatantami i mieszkańcami powiatu, oddali hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski.

W podniosłej atmosferze odśpiewano hymn narodowy i złożono kwiaty. Uroczyste obchody uświetniły swoją obecnością liczne delegacje powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, szkół i instytucji. Po raz pierwszy wartę honorową, oprócz zuchów i harcerzy ZHP w Górze, pełnili, godnie reprezentując Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze, uczniowie klas mundurowych – policyjnej i strażackiej. Kwiaty pod pomnikiem złożyła delegacja w składzie: dyrektor liceum pani Magdalena Mielczarek, opiekun SU i nauczycielka j. angielskiego pani Edyta Bretsznajder oraz uczennice Martyna Janowska, Aleksandra Bielawska. Wśród licznych pocztów sztandarowych, był obecny również sztandar LO w Górze reprezentowany przez Tymoteusza Matysiaka, Weronikę Jakubik i Nikolę Stanilewicz.
Następnie zebrani udali się do Kościoła p.w. św. Faustyny w Górze, gdzie o godzinie 12.00 odbyła się Uroczysta Msza Święta. W liturgii uczestniczyła dyrektor szko.ly pani Magdalena Mielczarek oraz delegacja LO w Górze wraz ze sztandarem szkoły składzie: Mateusz Świątek, Weronika Jakubik, Nikola Stanilewicz, Martyna Janowska i Aleksandra Bielawska.