Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 21 czerwca o godz. 9:00

W dniu dzisiejszym (14 grudnia) prowadzone były ostatnie zajęcia w tym roku przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Górze w klasie o profilu policyjnym.


W dniu 14 grudnia, odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia w klasie o profilu policyjnym w Liceum Ogólnokształcącym w Górze. Prowadzącymi są policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Górze.

W dniu dzisiejszym technik kryminalistyki sierż. szt. Piotr Swaczyna, który po zakończonej służbie i w czasie wolnym od służby jest również ratownikiem medycznym, przeprowadził zajęcia z uczniami. Pierwszym tematem było przypomnienie technik dotyczących opatrywania ran. Funkcjonariusz omówił wszystkie rodzaje uszkodzeń ciała, w jaki sposób opatruje się rany. Następnie przystapiono do czynności praktycznych, gdzie uczniowie klasy o profilu policyjnym ćwiczyli techniki zakładania opatrunków i unieruchomienia złmań. Kolejne zajęcia przeznaczone były na zaznajomienie się z pracą technika kryminalistyki. Młodzież zapoznała się z zawartością walizek kryminalistycznych, następnie omówione zostały poszczególne przedmioty i rzeczy wykorzystywane na co dzień podczas zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Na koniec każdy z uczniów uczył się jak pobierać odciski linii papilarnych oraz w jaki sposób należy je zabezpieczyć. Policjanci za każdym razem starają się urozmaicić lekcje tak aby młodzież była w pełni zaangażowana.
Czas Pandemii Covid -19 może zmusić nas do nauki zdalnej jednakże i w tym przypadku policjanci gotowi są do zajęć.

Wszystkim uczniom uczęszczającym do klasy o profilu policyjnym, życzymy Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Aby kolejne spotkania przyniosły wam tak dużo emocji jak do tej pory.

Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Górze
podkom. Ariel Bujak

 

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony: https://gora.policja.gov.pl/dgr/aktualnosci/bieza/55409,Ostatnie-stacjonarne-spotkanie-w-roku-2021.html