Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 21 czerwca o godz. 9:00

Mateusz Janik i Aleksandra Satora z kl. IIIa4 Liceum Ogólnokształcącego w Górze zajęli 2 miejsce w konkursie „Unia Europejska bez tajemnic”.


Głównym jego celem było rozwijanie wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zainteresowania działalnością Unii Europejskiej oraz poznanie i utrwalenie wiadomości o strukturach.

Konkurs przebiegał dwuetapowo: etap szkolny, i finał polegający na wyborze laureatów na podstawie oddanych prac/testów. Pod koniec listopada komisja konkursowa ogłosiła listę laureatów w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe (klasy VII-VIII) i szkoły ponadpodstawowe.
W Liceum Ogólnokształcącym w Górze w szranki rywalizacji stanęło 7 uczniów reprezentujących klasy IIIa4 i IIIc3.Ostatecznie do finału awansowało troje uczestników spełniających kryteria przyjęte przez organizatorów.
W kategorii szkół ponadpodstawowych organizatorzy nie przyznali pierwszego miejsca, natomiast
II miejsce zajęli Mateusz Janik i Aleksandra Satora, a III miejsce Dominik Matczuk z kl. IIIc3. Opiekunem laureatów był pan Tomasz Woźniczka, nauczyciel historii i wos w Liceum Ogólnokształcącym w Górze.
Nagrody zostaną wręczone dnia 3 grudnia w trakcie Jubileuszu 30-lecia Fundacji Pomocy Szkole i Gali Wolontariatu. Konkurs zorganizowany został przez Fundację Pomocy Szkole im. Edwarda Machniewicza w Górze w ramach realizacji projektu grantowego „Młodzi w akcji – Piknik Obywatelski III”- dofinansowanego z budżetu Zarządu Województwa Dolnośląskiego.