Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
„Słońce listopada mrozy zapowiada”.

26 listopada 2021 r. w Liceum Ogólnokształcącym odbyła się kolejna edycja „Panelu Przyrodniczego” zainicjowanego przez panią Irenę Dziamarską – nauczycielkę biologii oraz panią Małgorzatę Kauch – nauczycielkę chemii.

Twórcami przedsięwzięcia są również uczniowie naszego Liceum. Tematyka wykładów związana była głównie z odżywianiem ale dodatkowo poruszony został temat związany z działem kryminalistyki obejmujący identyfikację śladów.

Treści dotyczyły „Diety wegetariańskiej” wygłoszonej przez uczennicę klasy 3b4 Amelię Gomułkę, Weronikę Sławińską oraz Martynę Ubę. Kolejna prezentacja uczennicy klasy 3a4 – Otylii Wawrzeńczak poruszyła bardzo ważny, w dzisiejszym czasie, temat anoreksji jako choroby dotyczącej przeważnie kobiet młodych. Wypowiedź Dawida Perzyńskiego z klasy 3a4 pt.„Jak czytać składy produktów żywnościowych?” zapewne przyczynił się do zwrócenia uwagi to, co jemy i w jaki sposób żywność może zagrażać naszemu organizmowi. W kolejnym wykładzie Dawid przybliżył słuchaczom czym jest mikrobiom jelitowy i dlaczego jest tak ważny dla naszego zdrowia. Ostatnim wykładem, odbiegającym od tematyki odżywiania, ale równie ciekawym był odczyt uczniów klasy 2b Aleksandry Bielawskiej i Tymoteusza Matysiaka pt. „Identyfikacja śladów w kryminalistyce.”
Bardzo serdecznie dziękujemy naszym prelegentom za profesjonalnie i merytoryczne przygotowanie wykładów, a także zaproszonym uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nr 3 w Górze.
Kolejna edycja Panelu już wiosną ! Do zobaczenia !