Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Maturzysto sprawdź ważne dla Ciebie informacje w zakładce MATURA

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, z którym od kilku lat prowadzimy współpracę w ramach programu "Ambasadorzy i Ambasadorki MHŻP POLIN", przez ostatnie osiem dni proponowało osobom związanym z edukacją spotkania w związku z piątą konferencją dedykowaną sektorowi oświaty.

Wydarzenie pn. „Moc biografii. Jak korzystać z historii osobistych w edukacji” odbyło się online w dniach 13-20 listopada 2021 m.in. na profilu Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN, na którym jeszcze można swobodnie korzystać z nagrań webinariów, wykładów czy wywiadów.


Jak zaznaczyli organizatorzy, przedsięwzięcie odnosiło się do "punktów stycznych między historią, sztuką i edukacją" będących przyczynkiem do rozmów chociażby z Markiem Krajewskim, Mikołajem Grynbergiem, Agnieszką Jankowiak-Maik, Arturem Domosławskim czy Agatą Tuszyńską. Wśród proponowanych tematów znalazły się kwestie prospołecznej natury ludzkiego mózgu, tworzeniu archiwów, roli herstorii, znaczenia biografii i autobiografii. Dodatkowo prezentowane były cykle filmów edukacyjnych o postaciach związanych z dziedzictwem polskich Żydów wraz z towarzyszącymi im materiałami do pracy w szkołach.