Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Maturzysto sprawdź ważne dla Ciebie informacje w zakładce MATURA

Postaw na Słońce to projekt edukacyjny składający się z dwóch konkursów: badawczego oraz filmowego.


Zespół uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze został zarejestrowany do udziału w konkursie badawczym w roku szkolnym 2021/2022.


Konkurs badawczy „Postaw na Słońce” ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Rozpowszechnieniu idei stosowania własnych mikroelektrowni słonecznych.
Pozyskiwanie energii w tradycyjny sposób, czyli przez spalanie węgla, niesie ze sobą niezwykle szkodliwe skutki dla środowiska ze zmianami klimatycznymi i smogiem na czele. Zmiana sposobu wytwarzania energii w Polsce, w tym przejście na mikroinstalacje OZE, przyczyni się do poprawienia stanu środowiska.
Głównym założeniem konkursu jest wyedukowanie w szkołach grup uczniów, którzy zdobędą rzetelną wiedzę w tym temacie. W drugim etapie konkursu uczestnicy podzielą się zdobytą wiedzą z innymi uczniami, a także z mieszkańcami swojej okolicy.
Konkurs przyczyni się do jak najszerszego upowszechnienia w Polsce idei wytwarzania własnej energii. Tym samym wszyscy razem pomożemy środowisku, poprawimy stan własnego zdrowia, zbudujemy bezpieczeństwo energetyczne kraju, a w końcu wspomożemy własne portfele.
Skład zespołu uczniów o nazwie „Słoneczny Patrol”:
1. Martyna Dziewic
2. Aleksandra Jankowiak
3. Michał Ludwiczyński
4. Kacper Niezgoda
5. Bartosz Michalec
6. Igor Dolatowski
7. Jacek Kmiotek
8. Dawid Perzyński
9. Julia Stankiewicz
10. Jakub Tukindorf

Opiekun projektu Dorota Giezek