Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Maturzysto sprawdź ważne dla Ciebie informacje w zakładce MATURA

„Nauczyciel to ten, który nie wtłacza, a wyzwala
nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje,
nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje”.
Prof. J.Legowicz

We współczesnym świecie, autorytetów potrzebuje szczególnie młodzież.

To nauczyciel powinien pełnić rolę życiowego mistrza i przewodnika, który pokieruje jej rozwojem intelektualnym i duchowym. Nie ulega wątpliwości, że nauczyciel, pedagog, wychowawca jest w życiu młodzieży jedną z osób mających największy wpływ na kształtowanie osobowości.

W pracy nauczyciela najważniejszą wartością powinno być dobro dziecka, odpowiedzialność za jego rozwój i przygotowanie do podejmowania decyzji oraz znajdowania sensu życia. Zawód nauczyciela wymaga wyjątkowych predyspozycji osobowościowych i wysokich kompetencji. To trudna i wymagająca praca, ale przynosząca też dużo satysfakcji opartej na sukcesach swoich wychowanków. Święto edukacji to nie tylko święto nauczycieli, ale także wszystkich pracowników oświaty oraz uczniów, uczennic i ich rodziców czy opiekunów prawnych. W tym roku przeżywanie tego święta w licealnej auli objęło wręczenie nagród wybranym osobom z kadry pedagogicznej oraz administracji i obsługi, którzy osiągnęli szczególne efekty w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zawodowej.
14 października w Polsce obchodzone jest Święto Edukacji Nagrodowej. To święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, to dzień, w którym młodzież składa podziękowania swoim pedagogom za trud i wysiłek włożonych w wychowanie oraz przekazaną wiedzę.
Okolicznościowe przemówienie w trakcie uroczystej akademii w auli szkoły wygłosiła dyrektor LO w Górze pani Magdalena Mielczarek. W trakcie swojego wystąpienia złożyła serdeczne podziękowania za rzetelność, codzienny trud i oddanie w pracy na rzecz rozwoju placówki oraz wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły.
Na koniec przekazała również życzenia dla nauczycieli pracowników szkoły od Starosty Górowskiego pani Urszuli Szmydyńskiej i Burmistrza Góry pani Ireny Krzyszkiewicz. W drugiej części uroczystości zaprezentowany został program artystyczny wykonany przez uczniów klasy I d i IIa. Słowem, piosenką i występem instrumentalnym uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich wielki trud i poświęcenie w wychowanie kolejnych pokoleń młodzieży.
W trakcie programu zostały wręczone nagrody dla uczniów i nauczycieli w .in.nastepujących kategoriach: Uczeń i nauczyciel, którzy mają najlepszego stajla, Najprzystojniejszy i najpiękniejsza czyli król i królowa, Chodząca kulturka, Wizytator szkoły czyli rzadko w niej przebywa, Żyjący w błogiej niewiedzy, Nauczyciel, który jest pierwszy pod klasą po dzwonku - czyli na bank masz spóźnienie! Wyrośnięty przedszkolak czyli nauczyciel na luzzzzie, Królowa matka / ojciec narodu.
Nie sposób wspomnieć w tym miejscu również o Nagrodach przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kilku nauczycieli liceum zostało wyróżnionych krzyżami zasługi oraz medalami za długoletnią służbę:
Brązowy medal za długoletnią służbę otrzymali pani Małgorzata Kauch, Katarzyna Wróbel, Wioleta Kmiotek, Anna Sawczyszyn, srebrny medal za długoletnią służbę, pani Magdalena Mielczarek, złoty medal za długoletnią służbę pan Bogusław Sitnik.
Brązowy Krzyż zasługi pani Edyta Bretsznajder, Srebrny Krzyż Zasługi pani Magdalena Mielczarek i Złoty Krzyż Zasługi pan Grzegorz Goździewicz.
Natomiast Medal Komisji Edukacji Narodowej został przyznany pani Dorocie Giezek.

 

Galeria

Fot. Magdalena Dokładańska