Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
„Słońce listopada mrozy zapowiada”.

Szanowni Państwo, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc przy poszukiwaniu wolontariuszy do SZLACHETNEJ PACZKI I AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Uprzejmie proszę o przekazanie niniejszej wiadomości do potencjalnie zainteresowanych osób, aktywistów, ludzi, którzy zechcą się zaangażować.

 Poszukujemy wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, bez których mądra pomoc dla potrzebujących nie będzie możliwa. To właśnie oni w prawie tysiącu lokalizacji w całej Polsce:

-odwiedzają rodziny w trudnej sytuacji materialnej i życiowej (w ramach Szlachetnej Paczki) lub

-spotykają się z dziećmi, które mają problem ze swoją samooceną (jako wolontariusze Akademii Przyszłości).

Do Szlachetnej Paczki, od 21 lat, włączane są osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn niezależnych. Dzięki naszym wolontariuszom docieramy do prawdziwej biedy- tej niezawinionej, ukrytej- a nie do tej, która krzyczy, domaga się i żąda pomocy. Mądra pomoc Szlachetnej Paczki dociera do potrzebujących, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni. Wspieramy również osoby, które nie poradzą sobie same- ubogich, seniorów, niepełnosprawnych. Paczka jest dla nich wsparciem w zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

Akademia Przyszłości od 19 lat zmienia życie dzieci, które straciły wiarę w siebie. Wykorzystujący System Motywatorów Zmiany- unikalną metodologię pracy wolontariusza z dzieckiem- przeprowadza je od porażki w szkole do sukcesu w życiu.

 Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w dotarciu do Państwa odbiorców z zaproszeniem do zaangażowania w nasze programy. Będziemy wdzięczni, gdyby zgodzili się Państwo na pomoc w postaci:

· przekazania informacji o rekrutacji do potencjalnie zainteresowanych osób,

· umieszczenia informacji na stronie www, na portalu Facebook lub innych kanałach komunikacyjnych

· wydrukowania naszych plakatów i rozwieszenia na Państwa tablicach informacyjnych.

 W załączniku przesyłam Państwu treść ogłoszenia o poszukiwaniu wolontariuszy,

grafikę do mediów społecznościowych oraz plakaty.

 W razie potrzeby dodatkowych materiałów lub informacji – pozostaję do dyspozycji.

 Będę bardzo wdzięczna za informację, czy są Państwo zainteresowani wsparciem naszych działań ukierunkowanych na poszukiwanie wolontariuszy.

 Nie ma znaczenia wiek, płeć, wykształcenie, szukamy osób, które zechcą się zaangażować!

 Pozdrawiam serdecznie

Monika Linca
Menadżer Zespołu Badań
Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków /// Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. /// 508 113 698