Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
„Słońce listopada mrozy zapowiada”.


Spieszymy z najnowszymi wieściami dotyczącymi naszego udziału w międzynarodowym polsko-norweskim projekcie pt. „Walka z antysemityzmem, ksenofobią i rasizmem dziś!” realizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w partnerstwie z norweskim Europejskim Centrum Wergeland (The EuropeanWergeland Center - EWC).

Właśnie zakończyliśmy kolejne spotkanie online, w którym tym razem wzięły udział wszystkie osoby uczestniczące. Poprzednie - czerwcowe łączenie - objęło organizatorów projektu oraz nauczycielki koordynujące szkolne działania i miało charakter teoretyczny.

Tym razem spotkaliśmy się na prawie dwugodzinnej sesji, by zintegrować się przed spotkaniem w Warszawie i poznać swoją motywację. Teraz przed nami dwa seminaria - planowane w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz w Norwegii na wyspie Utoya, pomiędzy którymi przeprowadzimy działania lokalne. Naszą licealną grupę stanowią uczennice: Otylia Wawrzeńczak, Julia Wiśniewska i Weronika Sławińska, a koordynatorką przedsięwzięcia jest nauczycielka i ambasadorka MHŻP POLIN dr Ewelina Waląg. Po raz kolejny podejmujemy inicjatywę wpisującą się w prawnoczłowiecze założenia, współpracując z istotnymi instytucjami polskimi i międzynarodowymi.