Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Ósmoklasisto złóż podanie do szkoły. Ostatni termin 19 czerwca!!!

3 września, czyli trzeci dzień nauki w szkole opłynął pod znakiem wielu ciekawych wydarzeń.


Już o godz. 8:00 odbyło się w auli liceum spotkanie dyrektora szkoły pani Magdaleny Mielczarek i wicedyrektora pana Mirosława Wesołowskiego z uczniami klas pierwszych. W tym samym czasie sprawy organizacji pracy szkoły omówili wychowawcy z uczniami klas II i III.


O godz. 9:00 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej odbyła się msza święta inaugurująca rok szkolny. Liturgia miała charakter koncelebrowany i została odprawiona przez księży Norberta Graczyka Łukasza Gołąbka i wzięli w niej odział uczniowie LO i ZS w Górze oraz dyrektorzy i nauczyciele obydwu szkół.
Na długiej przerwie z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i szkolnego wolontariatu w auli szkoły odbył się kiermasz podręczników. Podobnie jak w ubiegłych latach z zainteresowanie kupnem używanych podręczników było dość spore ale dotyczyło przede wszystkim tylko brakujących zestawów. Wielu bowiem uczniów po zapoznaniu się z wykazem podręczników na nowy rok szkolny, dokonało zakupu nowych kompletów w okresie wakacyjnym. Kolejny kiermasz odbędzie się w poniedziałek 6 września na długiej przerwie.