Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
„Słońce listopada mrozy zapowiada”.

Już dziś Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji informują o projekcie pt.: „Szkoła Europejska”, którego realizacja planowana jest na jesień przyszłego roku szkolnego.

Wskazane działanie to wyjątkowa propozycja dla młodych ludzi zainteresowanych tematyką Unii Europejskiej i różnymi obszarami jej funkcjonowania.

Uczestnicy będą mieli możliwość spotkać osoby związane zawodowo z instytucjami Unii Europejskiej, poznać tajniki różnych obszarów polityki europejskiej oraz porozmawiać o współczesnych wyzwaniach stojących przed UE. W programie znajdą się również szkolenia z zakresu rozwoju osobistego oraz prowadzenia kampanii w mediach społecznościowych.

 Inicjatywa stanowi zarówno świetny wstęp do nauki o Unii Europejskiej, jak i platformę do pogłębiania zdobytej dotychczas wiedzy. Trenerzy dopasowują program poszczególnych zajęć do możliwości, doświadczeń i zainteresowań uczestników, poświęcając również część prowadzonych szkoleń na dyskusję i wymianę spostrzeżeń.

Zajęcia w ramach najbliższej edycji odbędą się online jesienią 2021 roku (październik/listopad 2021). 30 godzin zajęć podzielonych będzie na cztery bloki po dwa dni każdy, przeważnie w weekendy. Program jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych studentów oraz uczniów szkół średnich w wieku 18-24.

Rekrutacja uczestników następuje na podstawie motywacji i przygotowania indywidualnego projektu kampanii informacyjnej. Szczegółowe informacje o zadaniu rekrutacyjnym, sposobie zapisów i wyborze uczestników wraz z regulaminem znajdują się na stronie Akademii Dyplomacji oraz na stronie PKE.