Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Zakończenie szkoły klas IV odbędzie się 26 kwietnia.

Dziś- 1.06. w związku z Dniem Dziecka w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Górze odbył się piknik rekreacyjny, połączony ze wsparciem akcji „Gramy dla Gosi”.

Była to także wspaniała okazja do radości, a właściwie ponownego zintegrowania społeczności szkolnej po pandemicznej przerwie. Mimo, iż był to dzień wolny od lekcji, to jednak młodzież przybyła licznie, w doskonałych nastrojach.

Nawet pogoda, mimo obaw, była sprzymierzeńcem. Jako pierwszy odbył się mecz piłki nożnej na Orliku, na terenie Stadionu Miejskiego. W czasie kiedy większość społeczności szkolnej rywalizowała i kibicowała sportowcom, pozostali rozpalali grilla, rozstawiali stoiska z ciastem, owocami i napojami. To była przemyślana strategia, gdyż po powrocie z boiska wielu uczestników mogło zaspokoić głód i pragnienie.
W tym samym czasie przygotowywano salę do pokazów strzelnicy wirtualnej w ramach zadania Rządowego „Strzelnica w powiecie”. Na spotkanie z młodzieżą przybyli zacni goście: Wicestarosta Górowski Pan Andrzej Rogala, Prezes Zarządu Rejonowego LOK- Pan Bogdan Potoczny wraz z członkiem Zarządu Panem Danielem Cieślakiem. Towarzyszył nam przez cały pokaz Pan Marek Wysocki z firmy TRAF 10 - Laser Ammo”. Młodzież aktywnie włączyła się w zorganizowane szkolenie strzeleckie, które pozwoliło poznać atrakcyjność sportu strzeleckiego oraz kształtowanie prawidłowych nawyków strzeleckich.
Po krótkim odpoczynku, drużyny zaczęły turniej piłki plażowej. Atmosfera pikniku wymaga muzyki, zatem i jej nie zabrakło. Na deskach sceny występowali śpiewacy szkolnego koła wokalnego. Oprócz tego można było podziwiać występy mażoretek oraz pokazy ognia. W międzyczasie młodzież próbowała swoich sił na wirtualnej strzelnicy oraz w rywalizacji przeciągania liny, którą zwyciężyła drużyna młodzieży z Zespołu Szkół. Cały czas piknik miał charakter edukacyjny. W związku z wczorajszym Dniem bez Papierosa klasy przygotowały hasła piętnujące zgubny nałóg palenia. Przygotowanym przez naszą społeczność atrakcjom przyglądał się Wicestarosta Górowski Pan Andrzej Rogala, nasi goście z Zespołu Szkół w Górze oraz dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Przy tej okazji pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim sponsorom, darczyńcom, przyjaciołom i sympatykom szkoły za okazaną pomoc w organizacji wydarzenia. Na wysokości zadania stanęli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły. Udało się upiec kilka pieczeni na jednym ogniu – pobyć nieco bliżej siebie niż do tej pory, wyzwolić dobrą energię, obdarzyć tak wielu uśmiechem i w końcu pomóc pani Małgosi. Każdemu, kto czuje że dziecko w nim drzemie życzymy pogody ducha, wiary, że wszystko jest możliwe, zdrowia i nieustającego szczęścia.

Wyniki  konkursu "Deklaruję – nie palę”.


Komisja konkursowa w składzie:
1. Magdalena Mielczarek – dyrektor szkoły
2. Mirosław Wesołowski – wicedyrektor szkoły
3. Izabela Kucharska
4. Alina Borzym
5. Radomir Miłaszewicz
6. Julia Sokołowska – przedstawicielka młodzieży
oceniła prace uczniów z klas: Ia, Ib, Ic, IIb3, IIc3, IIa4 i IIb4 według następujących kryteriów:

• pomysłowość i oryginalność
• atrakcyjność przekazu
• estetyka wykonania
• twórcze podejście do tematu

Przedstawiciele komisji wyróżnili następujące klasy:
I miejsce – klasa Ic
II miejsce – Ib
III miejsce – klasa IIb4

Na zwycięzców czekają nagrody. Gratulujemy!!!

Galeria 1

Galeria 2

Fot: A. Borzym, Ł. Gołąbek, M. Wesołowski