Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 21 czerwca o godz. 9:00

Patryk Janasik i Michał Lis reprezentowali Liceum Ogólnokształcące w Górze w etapie wojewódzkim tegorocznej jubileuszowej X Olimpiadzie „Solidarności”.


W tym roku wyjątkowo 5 czerwca marca o godz. 10:00 laureaci etapu szkolnego przystąpili do zadań egzaminacyjnych w ramach X edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Podobnie jak w ubiegłych latach egzamin polegał na rozwiązaniu w ciągu godziny testu o bardzo wysokim poziomie trudności z wiedzy historycznej obejmującej lata 1970-1990.


W województwie dolnośląskim o trzy premiowane awansem do finału centralnego miejsca walczyło ok. 60 uczniów, którzy awansowali z etapu szkolnego. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem, do etapu wojewódzkiego mogło awansować maksymalnie dwóch uczniów z jednej szkoły, pod warunkiem uzyskania odpowiedniego limitu punktów.
Do etapu centralnego mogło awansować tylko troje uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punków. Poziom zadań konkursowych był niezwykle wysoki, uczniowie mogli zdobyć 75 punktów, ale jak przyznali organizatorzy etapu wojewódzkiego uzyskanie 50% z nich było już wielkim sukcesem. Górowscy licealiści spisali się znakomicie, wykazując się ogromną wiedzą i zdobyli w ogólnej klasyfikacji wysokie lokaty. Na uwagę zasługuje wynik Patryka Janasika, któremu zabrakło zaledwie 5 punktów by awansować do etapu centralnego konkursu.
Opiekunem górowskich licealistów był pan Tomasz Woźniczka, nauczyciel historii, Wos i HiT.