Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Górze
Grafika: Marta Polechońska
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 21 czerwca o godz. 9:00

W wyjątkowym dniu, 4 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności odbył się Festiwal Demokracji PRYZMAT, którego współtwórcą był uczeń naszego liceum, Patryk Janasik.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacja Wspomagania Wsi przy wsparciu i dofinansowaniu Ambasady Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej.

Celem festiwalu było zachęcenie do udziału w wyborach do PE, oraz aktywizacja społeczeństwa poprzez spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych, udział w panelach i warsztatach. Wydarzenie obfitowało również w aktywności artystyczne, jak pokazy filmów, wspólne tworzenie toreb czy przypinek. Tego dnia do ECSu zawitało wiele osób, w tym Pan Prezydent Lech Wałęsa i Marszałek Szymon Hołownia, z którym można było zamienić kilka zdań podczas sesji speed friendingu.
Patryk w czasie trwania festiwalu odpowiedzialny był za koordynowanie i wspomaganie warsztatów. Wyjazd był dla niego okazją do szerszego spojrzenia na różne idee oraz poznania wielu ciekawych ludzi i spotkania się ze znajomymi z innych projektów.